Norsko

Chceš se učástit snowkitingové tripu sezóny? Chceš se naučit kitovat rovnou na jednom z nejlepším místě pro snowkiting a rovnou dělat několika kilometrové výlety? Kite škola Kite4fun ve spolupráci s Kiteseason zajistila veškeré služby pro tuto akci včetně možnosti výuky snowkitingu v Norsku!

Norsko Hardangervidda (1200 m n.m) – Snowkitingový ráj

Hardangervidda leží na rozmezí tří norských krajů – Buskerud, Telemark a Hordaland. Zvlněná krajina náhorní plošiny, s fjelly a s tory, místy se zaříznutými ledovcovými údolími, je posetá četnými jezery, jezírky a mořinami. Náhorní plošina leží mezi 1100 – 1400 metry nad mořem a je největší náhorní plošinou severní Evropy. Se svými 3422 km² je největším a současně nejjižněji položeným národním parkem Norska. Proto vše patří mezi nejlepší snowkitingový spot nekonečných zasněžených plání s každodenní skoro neutichajícím větrem.

        

Snowkiting v Norsku

Snowkiting v Norsku znamená nekonečný freeride po největší náhorní plošině v Evropě. Člověk si může vybrat místo přesně podle své chuti – rovinu pro dlouhé několikakilometrové přejezdy, kopce pro freeride a případny první kite-flying, umělé U-Rampy, prostě cokoli ho napadne. Tento snowkiting spot je vhodný i pro naprosté začátečníky. V okolí stovek kilometru zde člověk nenarazí na strom, vedení elektrického napětí či dalších nebezpečných nástrah. Spot je tak veliký, že si člověk může vybírat místo s příznivou sílou větru.

    

Ubytování

Ve spolupráci s Kiteseason mám kite škola Kite4fun pronajatý apartmán pro 6lidí. Apartmány jsou situovány ve středu městečka v komfortních 6 lůžkových apartmánech ve 2 patrech. 3 a 2 lůžkové pokoje propojeny velkou terasou. Apartmány jsou vybaveny stylovou italskou kuchyní, útulný obývací pokoj s TV s plochou obrazovkou, wifi a krbem.

                

Doprava

Doprava do Norska bude organizována letecky do Osla (není v ceně zájezdu – obousměrná letenka 1500kč-5000kč). V Norsku bude k dispozici po celou dobu zajištěn MERCEDES VIANO pro 5 osob, který bude jezdit každý den z Geila na spoty 20-50km. VIANO zajištěno nezávislým topením, takže se nemusíte bát, že budete spoceni mrznout v autě.

Snowkiting v Norsku s Lukashem